make-teaching-fun

make-teaching-fun

niedziela, 25 maja 2014

Fire Engine

Dzisiaj kolejny pomysł na wykorzystanie książki w nauce języka angielskiego.
Ponieważ niedawno kupiłam kilka egzemplarzy różnych książek, w bardzo okazyjnej cenie, teraz przygotowuję dodatkowe materiały, by wykorzystać je na zajęciach z maluchami.
Pisałam już o historyjce o Trzech Małych Świnkach, dzisiaj czas na Big Red Fire Engine, czyli Czerwony Wóz Strażacki.

Jest to opowieść o bohaterskim wozie strażackim, który gasi pożar i ratuje kota. Słownictwo, które chciałam z dziećmi utrwalić, to FIRE ENGINE, WIPERS, WHEELS, HORNS, a także wprowadzić nowe - HOSE, LADDER, WINDOW i kilka czasowników.

Już wcześniej śpiewaliśmy piosenkę The Wheels on the Bus, zatem wipers, wheels i  horns było już dzieciom znane. (O wspomnianej piosence napiszę innym razem)

Przed czytaniem zaśpiewaliśmy The wheels on the Bus, przypomnieliśmy sobie słownictwo związane z tą piosenką (do tego wykorzystałam flashcards przygotowane już na poprzednią lekcję). I przedstawiłam dzieciom kolejne dwa ważne wyrazy:
hose i ladder

Przeczytałam historyjkę, najtrudniejsze partie wyjaśniłam za pomocą gestów, następnie chwila na utrwalenie "nowości":
znalezione w zasobach internetowych

znalezione w zasobach internetowych

I czas na najważniejsze! Nasze własne wozy strażackie:Na koniec opowiedzieliśmy całą historyjkę jeszcze raz, pokazując czynności z pomocą naszych pojazdów.


Lekcję uważam za bardzo udaną! :)

To tylko jeden z wielu przykładów, jak można dostosować dowolną historyjkę do potrzeb dzieci w danym wieku, wykorzystać ją do celów edukacyjnych i przy tym nie dopuścić do tego, by na zajęcia wkradła się nuda :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz