make-teaching-fun

make-teaching-fun

czwartek, 10 lipca 2014

engVid

Wakacje ruszyły pełną parą, jednak nie dla wszystkich ;) Mam na myśli nauczycieli, którzy czekają na egzamin w związku z awansem zawodowym, a do grona tego zaliczam się również ja. Ze względu na poniedziałkowy egzamin, pierwsze dni lipca spędzam, studiując przepisy prawa oświatowego i dogłębnie analizując swoją pracę pedagogiczną :)
Mam nadzieję, że nie będzie źle i przebrnę jakoś przez tę rozmowę z komisją.
Poza tym myślę, że dla nauczycieli języków obcych niemożliwe jest zrobienie sobie dwumiesięcznej przerwy od nauczanego przedmiotu. Większość anglistów, których znam, wyjeżdża zagranicę, dzięki czemu z pewnością będą mogli praktykować swoje umiejętności językowe. Ci, którzy zaplanowali wypoczynek w domu, niekoniecznie skazani są na brak kontaktu z językiem. Chciałabym polecić Wam stronę prowadzoną przez native speakerów, dzięki której nie tylko poszerzycie swoją wiedzę, ale będziecie mieli okazję posłuchać wzorcowej angielszczyzny. Ze względu na szeroki zakres tematyki, każdy znajdzie coś dla siebie.
Nagrania trwają jakieś 15-20 minut, zatem na pewno nikt nie zdąży się w tym czasie znudzić. Co więcej - każdy jest w stanie tyle czasu wygospodarować w ciągu pracowitych wakacyjnych dni ;)
Na stronę możecie zajrzeć tutaj lub w zakładce "Moja lista blogów".
Enjoy!

2 komentarze: