make-teaching-fun

make-teaching-fun

niedziela, 27 kwietnia 2014

Clifford

Witajcie!
Postanowiłam, iż pod hasłem Must have... będę umieszczać tytuły książek godne uwagi anglisty.
Dzisiaj książka z serii TIMESAVER:

Clifford Songs and Chants, C. Graham, wyd. Scholastic


Dlaczego warto wykorzystać książkę na zajęciach:
1) Tematem przewodnim są przygody psa Clifforda. Nauczyciele-rodzice wiedzą, iż Clifford jest doskonale znany ich pociechom. Z tym większym entuzjazmem dzieci biorą udział w zabawach prezentowanych w tej książce.

2) Do książki dołączona jest płyta, na której znajdują się po dwie wersje danej piosenki - podstawowe nagranie i wersja karaoke. Zatem piosenki można wykorzystać również w czasie organizowania przedstawień (maluchy na pewno chętnie zaprezentowałyby się w takiej piosence w czasie Europejskiego Dnia Języków Obcych) i nie trzeba się martwić o podkład muzyczny.

3) Tematy zawarte w książce mogą służyć utrwaleniu, poszerzeniu lub, nawet, wprowadzeniu słownictwa w czasie lekcji w młodszych klasach, gdyż są one zbieżne z kręgami tematycznymi zawartymi w podstawie programowej (książka liczy 63 strony, więc nie można wymagać, by realizowała tematykę zawartą w podstawie w pełni).

4) Przejrzysty spis treści, umożliwiający szybkie i łatwe wyszukanie potrzebnych treści:

Clifford Songs and Chants, C. Grahamwyd. Scholastic

5) Każdy dział zawiera kolorowankę, tekst piosenki, opis czynności do piosenki, worksheet oraz instrukcję realizacji danego tematu. 

Pięć pozytywów na piątkę! :)

I jeden minus... Jeden, ale istotny. CENA! 68 zł wydaje się przesadą. 
Mimo tego polecam. Dzieci entuzjastycznie biorą udział w zajęciach, w czasie których wykorzystuję piosenki i pomysły z tej książki. 

Możecie sprawdzić warunki zakupów tutaj lub tutaj, jeśli zrobicie zakupy za określoną cenę, nie płacicie za wysyłkę. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz