make-teaching-fun

make-teaching-fun

sobota, 19 kwietnia 2014

The Three Little Pigs

W najbliższym czasie planuję przeprowadzić zajęcia bazujące na bajkach, baśniach i różnych historyjkach. Myślę, że jest to dobry pomysł na przeprowadzenie zajęć koła języka angielskiego.
Wrzucam materiały, które udało mi się znaleźć na różnych stronach internetowych, a które można w ciekawy sposób wykorzystać jako rozgrzewkę, wprowadzenie potrzebnego słownictwa itd.

Książka z okienkiem ;) Kupiona za 1 zł :)

A tak wygląda wewnątrz

Niestety, w tej wersji nie ma słynnego tekstu "“Not by the hair on my chinny chin chin!", zatem myślę, iż wykorzystam tylko obrazki, zaś dzieci usłyszą nieco inny tekst.

Tutaj znajdziecie mnóstwo gotowych (darmowych) materiałów do wykorzystania, polecam nie tylko  w odniesieniu do historyjki o trzech świnkach.

Poza tym, dla utrwalenia nazw materiałów, z których świnki budują swoje domy, proponuję projekt, który również znalazłam w zasobach internetowych:Można wykorzystać szablon:

Warto spróbować odegrać kluczowe sceny historyjki. Można do tego wykorzystać:
  Zajęcia z wykorzystaniem książek są zawsze ekscytujące dla dzieci. Opowieść o trzech świnkach jest z pewnością znana dzieciom. Dzięki temu uczniowie mają poczucie bezpieczeństwa w czasie zajęć oraz daje im to możliwość domyślenia się znaczenia niezrozumiałych wyrażeń.
Dla preferujących  przekaz audiowizualny polecam:


 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz